Jak walczyć z łupieżem pstrym – domowe sposoby?

lupiez

Słowo łupież znają chyba wszyscy. Zarówno dzieci jak i dorośli. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, czym dokładnie jest łupież pstry. Zatem co to takiego? Łupież pstry to choroba, z którą zmaga się niemała liczba osób. Jest to forma grzybiczego zakażenia skóry, która charakteryzuje się tym, że jest mało zaraźliwa. Jej pierwsze objawy to zmiany skórne, które są wyraźnie widoczne – różowe lub żółto – beżowe płaskie plamy. Na początku występować mogę one pojedynczo, z czasem łączyć się mogą w większe, rozlane, charakteryzujące się nieregularnym kształtem. Zlokalizowane są w różnych miejscach ciała, nie tylko na głowie, gdzie przyczyniają się do wypadania włosów.

Łupież pstry domowe sposoby

Zanim zdecydujemy się na walkę z łupieżem pstrym za pomocą specjalistycznych środków, warto zdecydować się na kurację wykorzystując domowe sposoby w leczeniu łupieżu pstrego. Łupież pstry leczenie domowe sposoby daje bardzo dobre efekty, już po kilku dniach. Oczywiście w zależności od metody, na którą się zdecydujemy. Decydując się na tego rodzaju terapię, warto też pamiętać o tym, aby wzmocnić nasz organizm właściwą, odpowiednią dietą.

Łupież pstry leczenie octem

Na łupież pstry leczenie domowe sposoby jest bardzo wiele możliwości. Jedną z opcji na łupież pstry leczenie domowymi sposobami jest łupież pstry leczenie octem. Octem jabłkowym smarujemy wszystkie miejsca chorobowe przez 5 minut, po czym go spłukujemy. Efekt widoczny jest już po 3 tygodniach od regularnego stosowania.

Łupież pstry leczenie ziołami

Kolejnym sposobem na łupież pstry leczenie domowe sposoby jest walka przy użyciu ziół. Do leczenia można wykorzystać zioła takie jak: czosnek, maść nagietkowa, maść z propolisu, aloes, maść z kurkumy, jogurt czy sodę oczyszczoną. Lista jest naturalnie o wiele dłuższa. Warto zatem wybrać ten sposób, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Aby efekt takiej kuracji przyniósł oczekiwany przez nas efekt, zabiegi muszą być wykonywane regularnie. Bez tego nie ma gwarancji na zażegnanie choroby. Zabiegi należy wykonywać minimum jeden raz dziennie, jednak najlepiej jest przeprowadzać je dwa razy w ciągu dnia.

Łupież pstry leczenie domowe sposoby

Rodzaj zabiegu uzależniony jest od wyboru zioła, na które się zdecydowaliśmy. Mogą to być między innymi następujące zabiegi:

  • wsmarowywanie określonej maści w miejsca zakażone chorobą,
  • przykładanie zerwanego lub kupionego ziela w miejsca chorobowe,
  • przygotowywanie kąpieli z użyciem ziół,
  • wypijanie naparów z przygotowanych ziół,
  • aromaterapia, czyli terapia z użyciem olejków eterycznych

I tak, w przypadku czosnku, najlepiej jest kupić świeży i przecisnąć go przez praskę. Następnie przyłożyć go do wszystkich zmian, które dotknięte są łupieżem. Czosnek jest niezwykle przydatny, w momencie, gdy miejsca zakażone charakteryzują się swędzeniem. Gdy używamy maści z kurkumy, należy używać jej raz dziennie. Wmasowujemy ją naturalnie w miejsca zakażone chorobą. Czynności wykonujemy do czasu zniknięcia wszystkich zmian chorobowych. Jak zrobić maść? Potrzebujemy do tego 4 łyżeczki kurkumy w proszku, szklankę wody, 1/8 łyżeczki pieprzu oraz 1/8 łyżeczki proszku z drzewa sandałowego. Wodę doprowadzamy do stanu wrzenia, po czym dodajemy resztę składników. Gotujemy przez minimum 8 minut. Później nakładamy maść i zostawiamy ją na ciele przez minimum 30 minut. Później spłukujemy ją, najlepiej biorąc kąpiel. Opakowanie z przygotowaną maścią przechowywać należy w lodówce.

Podsumowanie

lupiez

Sprawdź też dermokosmetyki na łupież pstry – Pityver

Podsumowując: na walkę z łupieżem pstrym jest mnóstwo domowych sposobów, dlatego warto z nich skorzystać, ponieważ tego rodzaju terapia jest niedroga i przynosi szybkie efekty.