Nowoczesna sala szkoleniowa. Jak ją projektować?

sala szkoleniowa

Dużo firm decyduje się na to, aby w swoim biurze posiadać nowoczesną salę szkoleniową. To ciekawe rozwiązanie pozwalające zwłaszcza w dobie pandemii odbywać zdalnie większe, a często jakiekolwiek spotkania. Z punktu widzenia funkcjonowania biura takie pomieszczenie jest niezwykle ważne. Na co zwracać uwagę podczas aranżacji?

Coraz więcej firm dostrzega, że funkcjonalne i nowoczesne biuro jest rozwiązaniem pozwalającym na komfortową, bezpieczną i wydajną pracę. W dobie pandemii, gdy konieczne jest zachowanie dystansu społecznego oraz praca zdalna posiadanie większej ilości pomieszczeń jest po prostu koniecznością. W biurze zdecydowanie także trzeba stosować rozwiązania techniczne, które pracę zdalną, spotkania zdalne, szkolenia czy konferencje po prostu umożliwiają. Tu potrzebne są i sprawdzą się systemy AV. Na co jeszcze zwracać uwagę?

Meble i aranżacja

To jedne z podstawowych i po prostu najważniejszych rzeczy. Sala szkoleniowa musi być przystosowana do rzeczy, które będą w niej wykonywane. Prowadzenie szkoleń, webinariów, konferencji, omawianie prezentacji czy nawet ofert handlowych wymaga po prostu stosowania odpowiednich rozwiązań.

Ważne są:

– meble: stoły, krzesła, tablice, szafy, regały,
– oświetlenie,
– nagłośnienie,
– odpowiednia osłona okien,
– odpowiedniej jakości podłogi.

Kolorystyka sali szkoleniowej powinna być stonowana, aby nie rozpraszać słuchaczy. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie dedykowanych rozwiązań akustycznych.

Zobacz także: https://thanks.com.pl/co-daje-w-biurze-sala-konferencyjna/

Systemy AV – szansa na pracę zdalną

Montażem nowoczesnych systemów AV zajmuje się firma https://groupav.pl/. Wybór takiej, która zaprojektuje system, dobierze urządzenia, przeprowadzi montaż oraz rozruch jest dobrym i najlepszym rozwiązaniem, gdyż będziemy mieli gwarancje, że system będzie dopasowany bezpośrednio do naszych potrzeb. Co może wchodzić w skład instalacji?

– systemy oświetleniowe,
– systemy nagłośnienia,
– systemy symultaniczne,
– urządzenia do wyświetlenia i omawiania prezentacji,
– nowoczesne urządzenia umożliwiające videokonferencje,
– projektory, telebimy, telewizory, kamery internetowe, ścianki dotykowe, ekrany dotykowe.

Jak widać z powyższego zestawienia ilość osprzętu jest bardzo duża. Samodzielny wybór jest więc utrudniony, możemy wybrać takie rozwiązania, których nie będziemy mogli podłączyć lub nie będziemy mogli w pełni wykorzystać ich potencjału. To znacząco zwiększy również koszty utrzymania i przyczyni się do awaryjności.